Цикл і повсякденне життя

Чи можна займатися спортом під час місячних?

Спорт в «ці» дні: казки чи реальність?

Спорт під час місячних — звичайна справа чи табу? Пам'ятаєш, як у школі ти казала фізруку «А в мене це...» і залишалася на лаві запасних або взагалі йшла додому. І справа не обов'язково була у поганому самопочутті — ну це ж ніби нормально, всі так роблять. Ну правда.

Тим часом відомі спортсменки виборюють нагороди та встановлюють рекорди навіть під час менструації. Тож чи настільки правдиве це щомісячне виправдання, як його малюють собі дівчата? Давай розбиратися.

Валятися чи не валятися, коли в тебе місячні?

Йти до залу чи не йти перестає бути питанням, якщо ти насправді хочеш бути у формі та гарному настрої, а не лежати на дивані та гладити кота.

Місячні — зовсім не хвороба і не причина прогулювати тренування.

Складно дати універсальну пораду, адже у тебе все проходить якимось одним чином, а у іншої дівчини — зовсім іншим. Втім, єдине на всіх правило існує: слухай своє тіло. Якщо ти відчуваєш, що під час менструацій все плюс-мінус окей, для лінощів немає причин. Закопай їх десь глибоко й далеко. Краще взагалі про них забудь.

Правило #2: виключи зі своїх планів силові вправи, забудь про вправи з навантаженнями, стрибки та все таке інтенсивне. Тобто, марафон чи бар'єрний біг — ні, джогінг чи спортивна ходьба — так-так; вправи зі штангою — ні, не надто інтенсивні вправи із власною вагою – так-так-так. Цей ряд можна продовжувати, але, думаємо, ідею ти зрозуміла.

Тренування позбавляють менструального болю?

Фізичні навантаження втамовують біль під час місячних — це правда чи гасло фітоняш? Під час зарядки та іншої фізичної активності виробляється той самий гормон щастя, ендорфін. Він допоможе позбутися спазмів і вижене геть стан желе з твого тіла. Та й твоя попа буде не проти — підтягнутість їй однозначно пасує.

Спортивна активність під час місячних — найкраще болезаспокійливе.

Тільки не перестарайся: якщо менструальні спазми, слабкість і погане самопочуття не зникають, тренування краще відкласти на кілька днів. Слухаємо своє тіло, пам'ятаєш?

У спорті (ні, нам не набридне писати це слово) під час місячних є круті сторони, і вони ось такі:

спорт знімає чи зменшує менструальні спазми
спорт покращує циркуляцію крові та метаболізм
спорт нормалізує цикл
спорт підвищує настрій

Коли краще тренуватися під час місячних?

Найефективніший час для фізичної активності настає після місячних, а от за тиждень перед ними краще трішки зменшити спортивні оберти: у організму зараз природний спад, і йому складніше справлятися із навантаженнями.

За тиждень до менструацій краще знизити навантаження, адже організм стає слабшим.

Не панікуй, якщо в цей період помітиш кілька зайвих кіло. І тим паче не біжи до спортзалу виснажувати себе додатковими вправами. Усе просто: перед початком циклу організм утримує воду. Одразу після він вивільнить її з полону, і твоя вага знову стане ок.

А як щодо спортивного календару менструацій?

Давай розіб'ємо цикл на частини і подивимося, коли і як краще займатися. Коротше, створимо «цей» календар для «цих» днів.

1–3 день

Олімп менструацій. Початок. Скорочення матки можуть викликати біль, а гормональне оновлення організму — судинний спазм. Тому ти й відчуваєш слабкість, втому, головні болі і оце все. Це норма, вимкни паніку і перестань читати страшні речі на дівочих форумах.

Якщо в тебе немає протипоказань до спорту (симптоми: сильні спазми, що посилюються при русі, рясна кровотеча, погіршення загального стану, запаморочення, будь-які порушення сечостатевої системи і гінекологічні захворювання), то невеликі (повторюємо, невеликі) навантаження лише допоможуть.

Під час місячних організм втрачає багато рідини, а спорт лише посилює цю тенденцію. Позбав його страждань, пий більше чистої води і, якщо можеш, менше кави.

Згадай, що ми вже говорили: жодних силових вправ, наднормових навантажень, стрибків, скручувань, стійок на голові і качання пресу. А от розтяжка ідеально підійде: під час перебудови організму зв'язки стають еластичнішими. Вправи приженуть в організм кисень, пожвавлять кровообіг та знімуть спазми.

4–6 дні

Виділення вже зовсім незначні або їх немає взагалі. Відкрий обійми кращому настрою і промінчикам нових сил. Проте це не означає, що треба одразу виконати місячний план своїх спортивних цілей. Ми ж розумні. Поволі і з кайфом.

7–12 дні

Train hard or go home — саме про цей період. Ти маєш зелене світло на всі твої фізкульт-активності. Зараз організм найбільш ефективний та витривалий. Спробувати новий вид спорту — без проблем, збільшити навантаження — о таак, поекспериментувати — ти ще чекаєш? Але не перестарайся, знаємо ми таких.

13–16 дні

Привіт, овуляція. Привіт, тестостерон. Не лякайся, під час цього періоду цей гормон сягає рекордних показників. Тому, якщо ти не плануєш вагітність, можеш продовжувати інтенсивні навантаження, організм охоче їх прийме.

17–28 дні

На арену виходить славнозвісний ПМС. Організм повністю перебудовується, а це не простий процес. Усі твої «все пропало», «залиште мене під ковдрою» і все таке інше можуть з'явитися через те, що там, всередині, все непросто, ой як непросто. Починай знижувати навантаження і побережи своє тіло, адже гормональні перебудови підвищують ризик травматизму.

Твій апетит може трохи знахабніти і вимагати оту всю жирну, вуглеводну і солодку їжу. Не піддавайся, але й не страждай. Знайди компроміс, ти ж розумна.

Кому менструація каже «ні»?

Давай підсумуємо всі «зовсім не можна» під час місячних, щоб вже бути зовсім бути спокійними.

«ні» посиленим навантаженням
«ні» вправам на прес та стрибкам
«ні» тяганню важких предметів
«ні» недостатній кількості води
«ні» вправам зі скручуванням та перевертанням
«ні» ігноруванню поганого самопочуття
«ні» лінощам та стражданням

Що ще треба знати про спорт під час місячних?

Ти завжди можеш обрати активність за настроєм: біг, йога (але уникай асан зі скручуваннями та переворотами), стретчинг, тайцзи, пілатес, танці (але у півсили!) і плавання. Звичайно, плавання. Якщо ти роздумуєш, чи можна купатися у басейні під час місячних, то відповідь на це питання - так!

Бери тампон, купальник, у якому почуваєшся впевнено, і у воду. Якщо ти знаєш, як користуватися тампоном, просто пам'ятай, що правильно розташований тампон вбирає те, що треба, а не воду з басейну. І обов'язково перед і після заняття заміни його на новий. От і вся справа.

І взагалі, життя у діях, а не очікуваннях. Роби те, чого хочеш ти, що буде корисно для твого тіла. І пообіцяй нам собі ніколи не лінуватися. Це заняття для людей, які не живуть, а очікують.

Рекомендації, що містяться в цьому матеріалі, не є медичними рекомендаціями. Якщо Вам потрібна медична консультація, будь ласка, зверніться до свого лікаря.